הצוות שלנו

עו"ד ד"ר מורן סבוראי
שותפה

מלווה ועדי עובדים וארגוני עובדים, שימועים מורכבים, תיקי פרט בהליכים משפטיים, פניות למבקר המדינה בתיקים של חושפי שחיתויות, וייצוג משפטי בהליכים משפטיים ומשאים ומתנים קיבוציים וסכסוכי עבודה. בתחום הציבורי משמשת עו"ד סבוראי כחברה בוועדת פרס גולדה מאיר (בראשות שופטת בית המשפט העליון בדימ', איילה פרוקצ'יה) וחברת הוועד המנהל של מכון גולדה מאיר למנהיגות וחברה.

עד ראשית שנת 2019 שימשה עו"ד סבוראי כשופטת ברשות השיפוט הארצית של ההסתדרות (טריבונל שיפוטי פנימי של ההסתדרות) העוסק במחלוקות בין ההסתדרות לבין חברי ההסתדרות, איגודים וועדים מקצועיים, והיא צפויה לשוב לתפקיד בחודשים הקרובים. בעבר, שימשה עו"ד סבוראי כעוזרת משפטית של הנשיא (בדימ') סטיב אדלר, נשיא בית הדיו הארצי לעבודה (2008 – 2011). במסגרת זו, סייעה בטיפול בתיקים משפטיים במגוון נושאים, מהחשובים והמרכזיים במשק, ולרבות בתחום התארגנות עובדים, יחסי עובד-מעסיק, עיקרי הצדק הטבעי ומניעת ניגוד עניינים, הזכות לשימוע, חוק תובענות ייצוגיות ומשפט העבודה. במסגרת תפקידה, שימשה עו"ד סבוראי כמרכזת הוועדה הקבועה לאתיקה של נציגי ציבור בבתי הדין לעבודה וכן שימשה כמרכזת ועדה לעניין המומחים הרפואיים בבתי הדין לעבודה. לפני כן, הועסקה (2004 – 2008) כממונה על מחקר ופיתוח בנציבות תלונות הציבור על שופטים, בראשות כב' שופטת בית המשפט העליון (בדימ'), ט' שטרסברג-כהן.

עו"ד סבוראי חיברה את "ספר ועדי עובדים" בהוצאת נבו, 2019 יחד עם עו"ד אמיר בשה. הקדים דברים לספר, שופט בית המשפט העליון בדימ', יצחק זמיר. הספר הוא חלק  מהסילבוס של החוג ללימודי עבודה באוניברסיטת תל אביב. בנוסף, ד"ר סבוראי מרצה בימי עיון וכנסים מקצועיים ואקדמאיים בנושאים שונים הקשורים ליחסי עבודה, ובין היתר במכון הבינלאומי למנהיגות במכללת "בית ברל". ד"ר סבוראי מפרסמת מאמרים בכתבי עת מקצועיים וברת סמכא מוכרת בתחום משפט העבודה הקיבוצי ואתיקה שיפוטית. כך למשל, בטקס השבעת שופטים ב- 9.1.2019, ציטטה בנאומה נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות מדבריה של ד"ר סבוראי מתוך מאמרה על עצמאות שיפוטית.

ד"ר סבוראי היתה שותפה במשרד עורכי הדין בנימין בני כהן, בין השנים 2011 – 2015 ושותפה מייסדת במשרד עוה"ד בשה זבידה סבוראי בין השנים 2015 - 2021.

ספרה של ד"ר סבוראי ואמיר בשה "ספר ועדי עובדים: היסטוריה, תיאוריה ופרקטיקה של פעילות ארגוני עובדים וועדי עובדים בישראל" הוא ספר ייחודי הכולל הסברים על ארגוני עובדים, ועדי עובדים וזכויות של עובדים בקשר לזכות ההתארגנות. הספר משלב ראייה פרקטית ותאורטית בהתייחס לפעילות ועד העובדים כלפי פנים וחוץ, הזכות לבחור ולהיבחר בארגון עובדים וועד עובדים, חובת הייצוג ההולם, מנהל וכספים. הספר גם כולל חוקות ותקנונים הרלוונטיים לנושא.
מתוך ההקדמה של השופט יצחק זמיר: "כל נושא בספר מלווה בהצגה תמציתית של כל ההחלטות השיפוטיות שניתנו באותו נושא. רבות מהחלטות אלה, ובעצם כל ההחלטות שניתנו על ידי רשות השיפוט של ההסתדרות, מתפרסמות ברבים לראשונה בספר זה. התיאור הרחב, המקיף את ההיבט המשפטי, שבלעדיו התמונה המצטיירת חלקית ומטעה, הוא הערך המוסף של ספר זה".

 

מורן_סבוראי_(4)_edited.jpg